Deratyzacja, dezynsekcja i dezynfekcja w ośrodkach wczasowych

10 kwietnia 2021

Rozpoczęcie sezonu w ośrodkach wczasowych to czas intensywnej pracy. W oczekiwaniu na gości warto pamiętać o higienie. Profesjonalna dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja pomogą pozbyć się szkodników i drobnoustrojów. BIOS Gdańsk ma dobre ceny na start sezonu!

Dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja w obiektach wypoczynkowych

Początek roku to czas, kiedy właściciele i zarządcy ośrodków wczasowych, pensjonatów, pól kempingowych, domków letniskowych, hoteli, moteli, apartamentów, pokojów gościnnych i wszelkich innych miejsc noclegowych mają ręce pełne roboty. Tym, o czym absolutnie nie można zapominać, jeśli się chce oferować usługi na najwyższym poziomie, jest dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja. Te profesjonalne zbiegi wdrożone już przed sezonem pomogą zaoferować czyste, wolne od szkodników miejsca noclegowe. Nie ma nic gorszego, niż owady i gryzonie w miejscu noclegowym. Pandemia sprawiła, że dla klientów bardziej niż kiedykolwiek liczy się też wnętrze wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych, przez co na znaczeniu zyskały również wszelkie zabiegi dezynfekcyjne, jak np. ozonowanie. O zabiegach DDD warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Dezynsekcja w ośrodkach wczasowych

Dezynsekcja, czyli zwalczanie owadów, jest zabiegiem obowiązkowym. Żaden z gości nie pozwoli sobie na spanie w miejscu, w którym są prusaki, pluskwy, mrówki czy chociażby pająki. Opinia natychmiast pójdzie w świat i oszczędność na zabiegach dezynsekcyjnych może się skończyć dla właściciela takiego obiektu fatalnie.

Dlatego już przed sezonem warto wykonać zabiegi, które pozwolą pozbyć się wszelkich owadów wewnątrz budynku, a w trakcie sezonu warto pamiętać o zabiegach profilaktycznych oraz zwalczających owady na zewnątrz.

Firma BIOS oferuje usługi z zakresu zwalczania prusaków, mrówek i karaluchów, a także wszystkich innych szkodników, jakie pojawić się mogą w obiektach wczasowych i noclegowych. Posiadamy ogromne doświadczenie, dostęp do najlepszych i najnowocześniejszych preparatów oraz wysokiej jakości sprzęt, dzięki czemu zwalczymy wszystkie możliwe szkodniki, włącznie z tymi najtrudniejszymi do zwalczenia. Do nich z pewnością należą pluskwy, problem szczególnie nasilony w obiektach noclegowych, przez które przewija się mnóstwo osób.

W sezonie natomiast warto wykonać odkomarzanie i zwalczanie kleszczy. Jest to zabieg wykonywany na zewnątrz, wokół obiektu wczasowego. Polega na rozpyleniu odpowiedniej substancji na zarośla i trawy, tak aby zlikwidować obecne w nich kleszcze i komary oraz zapobiec ich pojawianiu się. Przy średnich opadach zabieg taki wystarcza na całe lato!

Dezynfekcja (ozonowanie i usuwanie przykrych zapachów) w ośrodkach wczasowych i pensjonatach

Pościel hotelowa, ręczniki, łazienki, a nawet całe pokoje - wszystko powinno być czyste i zdezynfekowane, aby goście czuli się bezpiecznie i byli bezpieczni. Ma to ogromne znaczenie w czasach koronawirusa, ale i po pandemii - nikt bowiem nie chce z wakacji wrócić z chorobą skóry. Wszystkie elementy wyposażenia bezpośrednio używane przez gości, powinny być regularnie dezynfekowane. Z pomocą przyjdzie tu profesjonalna firma DDD - dzięki ozonowaniu jesteśmy w stanie zadbać o stan higieniczny obiektu i pozbyć się drobnoustrojów chorobotwórczych. W BIOS posiadamy sprzęt, który szybko i sprawnie poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Co więcej, ozonowanie pomieszczeń usuwa także wszelkie nieprzyjemne zapachy, także te, których w zasadzie nie da się pozbyć na własną rękę. Zapach papierosów, wilgoci, pleśni oraz każdy innych nieprzyjemny zapach pozostanie na trwałe usunięty, bo ozonowanie usuwa przyczynę zapachów, nie maskuje ich tak jak odświeżacze powietrza. Po ozonowaniu pomieszczenia wypełniają się całkowicie naturalnym, przyjemnych zapachem powietrza - identycznym jak świeże powietrze po burzy.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Dezynfekcja pościeli i ręczników w hotelach.

Deratyzacja w hotelach i innych obiektach wypoczynkowych

Konieczne jest także przeprowadzenie deratyzacji - zabiegu zwalczającego gryzonie (myszy, szczury) oraz zapobiegającego ich pojawieniu się. Uszczelnienie ścian i ubytków w murach oraz wyłożenie trutek i pułapek zapobiega pojawieniu się nieproszonych gości zwabionych dostępem do jedzenia (np. w postaci resztek z restauracji). Wszystkie obiekty, których działalność związana jest z jedzeniem, są zobowiązane do przeprowadzania deratyzacji dwa razy w roku, więc zabieg ten jest wymogiem prawnym i ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się plagi gryzoni, zwłaszcza szczurów.

Deratyzacji nie warto wykonywać na własną rękę, gdyż przez brak wiedzy może być nieskuteczna. Polecamy usługi profesjonalnej firmy: BIOS dobierze preparaty i pułapki potrzebne do zwalczenia ewentualnych istniejących gryzoni, a także zastosuje wszystkie możliwe środki, aby zapobiec ich nawrotowi. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług mają Państwo gwarancję, że obiekt pozostanie wolny od gryzoni. Wystawiamy także wszelkie potrzebne dokumenty do przedstawienia organom kontrolnym. 

Usługi DDD - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Firma BIOS zapraszam właścicieli i zarządców obiektów noclegowych (pensjonatów, hoteli, moteli) do współpracy w zakresie usług DDD. Działamy na rynku od ponad ćwierć wieku, z mnóstwem firm mamy podpisane stałą współpracę od wielu już lat, grono naszych klientów jest ogromne. Doświadczenie i lata utrzymania się na rynku najlepiej świadczą o jakości oferowanych usług - zawsze stawiamy na dobro Klienta i osiągnięcie najlepszego wyniku.

Jesteśmy do dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu - w sprawach pilnych. Nigdy nie pozostawiamy Klienta z problemem. Dlatego jeśli szukają Państwo firmy oferującej najlepszą jakość w przystępnych cenach, zapraszamy!

 

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski