Uwaga Kwidzyn – dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja w super cenach!

3 września 2018

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja w Kwidzynie teraz w atrakcyjnych cenach! Firma BIOS poleca pełen wachlarz swoich usług. Gwarantujemy przy tym rzetelność i sprawną obsługę!

Dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja - Kwidzyn

Mieszkańcy Kwidzyna borykają się z wieloma problemami ze strony szkodników i pasożytów. Inwazje prusaków, karaluchów i mrówek, pchły pasożytujące na czworonogach, mole ubraniowe i spożywcze, rybiki w łazienkach, plagi much, komarów, meszek, ataki szczurów i myszy, problemy z wilgocią, gniazda os i szerszeni usytuowane zbyt blisko siedzib ludzkich, kleszcze na działkach i w przydomowych ogródkach, a także ataki pluskiew to najczęstsze problemy, z którymi na terenie Kwidzyna się spotykamy. 

Nasza firma doskonale radzi sobie z tymi zagrożeniami. Ponad 20 lat obecności na rynku sprawia, że działamy skutecznie. Stale się szkolimy i inwestujemy w sprzęt coraz to nowszej generacji. A jednocześnie dbamy o to, aby nasze ceny były rzeczywiście atrakcyjne: na nic nam super sprzęt, jeśli ceny nie będą odpowiednie dla przeciętnego mieszkańca. 

Dezynsekcja – Kwidzyn

Problem niechcianych owadów jest w Kwidzynie jest nasilony w podobnym stopniu, co w innych miastach. Mieszkańców bloków niepokoją najczęściej prusaki i karaluchy, zdarzają się też mrówki, a na prowadzenie w ilości zleceń wysuwają się pluskwy. Te ostatnie stają się coraz większym problemem niemal wszędzie.

Dezynsekcję przeprowadzamy sprawdzonymi od lat sposobami, stale jednak udoskonalanymi dzięki inwestycjom w nowoczesny sprzęt. Dobieramy konkretne metody do konkretnych przypadków, analizując zastaną sytuację: gatunek szkodników, liczebność ich populacji, warunki, możliwości, liczbę i wiek mieszkańców czy bywalców danego miejsca. Zawsze stawiamy na jak najmniejszą uciążliwość wykonywanych zabiegów, skuteczność, szybkość wykonania i jak najlepszą cenę. Staramy się, aby zabiegi były skuteczne i w dostępnych dla każdego cenach. 

Wśród stosowanych przez nas metod są:

  • zamgławianie ULV lub termiczne – rozprowadzenie cieczy biobójczej w postaci mgły o bardzo małych kropelkach. Dzięki takiej postaci trucizna przedostaje się w absolutnie każdą szczeliną, pokrywa wszystkie powierzchnie i dociera do owadów poukrywanych dosłownie wszędzie.
    Zazwyczaj tak rozprowadzane trucizny działają w sposób żołądkowo-kontaktowy. Trucizna osiada na powierzchniach zamknięta w specjalnych mikrokapsułkach. Pękają one jeśli tylko zostaną dotknięte przez owada. Wydobyta z nich trucizna przedostaje się do jego organizmu i go uśmierca. Często, zanim się to stanie, osiada też na samym owadzie, który wraca do gniazda i poprzez kontakt z innymi owadami, uśmierca je.
    Zamgławianie ULV i termiczne to metody bardzo skuteczne. Są też pozbawione wad oprysku grubokroplistego, który moczy powierzchnie. Zamgławianie ULV i termiczne lekko je tylko zwilżają.
    Efekty zastosowania tej metody widoczne są bardzo szybko, bo wystarczą 3 godziny, aby zaczęły być widoczne pierwsze martwe owady. Preparaty naniesione w ten sposób na powierzchnie wykazują działanie ochronne nawet do 4 tygodni!
  • oprysk grubokroplisty – metoda wykorzystywana w dezynsekcji od wielu lat, obecnie przez nas stosowana już tylko jako metoda pomocnicza. Polega ona na naniesieniu preparatu biobójczego za pomocą opryskiwacza. Preparat przybiera tu postać mgły o większych niż w zamgławianiu kropelkach. Aby było skuteczne potrzebne jest doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg i dobry opryskiwacz.
  • żelowanie – to nowoczesna metoda dezynsekcji świetnie działająca na prusaki, karaluchy i mrówki. Polega ona na rozmieszczeniu w wielu miejscach żelu o specjalnie skomponowanym składzie (białko, woda, feromony i substancja trująca). Owady postrzegają ten żel jako wyjątkowo atrakcyjne pożywienie, chętnie się nim częstują i zanoszą jego cząsteczki do gniazda. W ten sposób rozprowadzają go na całą populację i błyskawicznie giną.
  • parownica – wykorzystywana przez nas szczególnie przy zwalczaniu pluskwy. Jest to zabieg polegający na oddziaływaniu na owady parą wodną. W BIOS stosujemy profesjonalną parownicę stworzoną z myślą o dezynsekcji. Zabieg ten ma wiele zalet. W przypadku pluskiew niszczy wszystkie ich stadia, nie moczy powierzchni, nawet ich nie zwilża, pozostają suche. Jej zaletą jest także dezynfekowanie ogrzewanych powierzchni, wysoka temperatura (ponad 180 stopni!) i dodatek alkoholu świetnie zwalczają bakterie, grzyby i wirusy).

Deratyzacja (zwalczanie szczurów i myszy) – Kwidzyn

Deratyzacja przeprowadzana przez BIOS jest zabiegiem nastawionym na pełnię skuteczności, jak najmniejszą uciążliwość oraz dobrą cenę. Wiemy, jak ważne jest skuteczne zwalczanie gryzoni w środowisku ludzi, roznoszą one choroby, przegryzają kable instalacyjne, rury, a nawet fundamenty budynków. Co gorsza błyskawicznie się rozmnażają i bez właściwej kontroli ich populacji możemy mieć z nimi ogromny problem.

Deratyzację przeprowadzamy wieloetapowo. Zajmujemy się wszystkim, począwszy od ustawienia ostrzeżeń o przeprowadzanym zabiegu, wyłożenia odpowiednich trutek i pułapek, poprzez monitoring sytuacji, aż do zbierania i utylizowania martwych gryzoni. Stale monitorujemy nasze działania i w razie konieczności je modyfikujemy.

Stosujemy sprawdzone preparaty, dostępne tylko dla profesjonalistów. Również ustawiane przez nas pułapki są skuteczne i zostały przetestowane w wielu sytuacjach.

Zwalczanie prusaków, karaluchów i mrówek – Kwidzyn

W zwalczaniu prusaków, karaluchów i mrówek stawiamy na metodę żelową, a jako metody pomocnicze stosujemy zamgławianie ULV i opryski grubokropliste. 

Żelowanie to metoda o rewelacyjnej skuteczności, dobrej cenie i najmniejszej z możliwych uciążliwości. Żel o specjalnym składzie nanoszony jest punktowo, w miejsca, w których najczęściej pojawiają się szkodniki. Zwabia je jego zapach, gdyż zawiera w składzie feromony (a oprócz tego substancje, które sprawiają, że żel jest dla owadów smacznym pożywieniem).

Żel ten jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu prusaków, karaluchów i mrówek. Same pobierają go i zanoszą tym osobnikom, które nigdy nie opuszczają gniazda. Dzięki temu ginie cała populacja. Warto pamiętać, że żel nie działa na jaja, dlatego po początkowym ograniczeniu populacji zawsze występuje wysyp małych owadów. To nowe pokolenie, które wykluło się z jaj (żel na jaja nie oddziałuje). Ono również pobierze żel i zostanie uśmiercone jeszcze zanim zdąży się rozmnożyć. W ten sposób zginie cała populacja.

Jako wspomaganie tej metody używamy zamgławiania ULV. 

Zwalczanie pluskiew – Kwidzyn

Pluskwy są szkodnikami bardzo trudnymi do zwalczenia, chociażby z tego powodu, że szybko uodparniają się na zastosowane substancje. Często też mamy do czynienia z już dużą populacją, początkowo bowiem mieszkańcy nie orientują się, że w ich domu zagościły pluskwy. Zwalczenie dużej populacji również zajmuje więcej czasu i środków.

W zwalczaniu pluskiew stawiamy na metodę trójfazową. Oznacza to zastosowanie trzech oprysków przy użyciu trzech różnych substancji czynnych. Zapobiega to utracie skuteczności zabiegu poprzez uodpornienie się pluskiew. Opryski przeprowadzane są w odpowiednich odstępach czasowych.

Usuwanie barszczu Sosnowskiego – Kwidzyn

Jednym z poważniejszych problemów Kwidzyna są stanowiska barszczu Sosnowskiego. Wraz ze wzrostem świadomości, jak groźna jest to roślina, coraz częściej pojawiają się sygnały, że gdzieś została zidentyfikowana. Coraz więcej osób też wie, że samodzielne usuwanie barszczu Sosnowskiego nie jest w zasadzie możliwe, a roślina systematycznie odrasta. 

Dzieje się tak, ponieważ w glebie jest mnóstwo nasion, które zdolne są przetrwać nawet 4 lata, bez względu na temperatury. Co gorsza, roślina odrasta z odciętych korzeni. Oznacza to, że przecięcie korzenia nie tylko nie usunie rośliny, ale wręcz stworzy warunki, by odrosła nowa.

Usuwając barszcz Sosnowskiego stosujemy szereg czynności, o których wiemy, że dają dobre efekty. Zbieramy wierzchnią warstwę gleby, wapnujemy, dokonujemy solidnej orki i stosujemy niezwykle silne preparaty. Czynności te muszą być ponowione w kolejnym roku. Wówczas uzyskujemy pewność, że ta ekspansywna i szkodliwa roślina została wykorzeniona.

Zapraszamy do współpracy w zakresie zwalczania barszczu Sosnowskiego nie tylko osoby prywatne, które zlokalizowały w pobliżu swojej posesji, działki czy innego miejsca barszcz Sosnowskiego. Zapraszamy także zarządców nieruchomości, firmy i inne podmioty, które są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa na danym terenie.

 

Gorąco zapraszamy mieszkańców i firmy z Kwidzyna do korzystania z naszych usług. Ponad 20 lat doświadczeń na rynku dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji sprawia, że podchodzimy do pracy profesjonalnie, a zabiegi uznajemy za zakończone, kiedy po szkodnikach nie ma śladu.

Zaufało nam już na przestrzeni tych lat mnóstwo osób indywidualnych i firm. Jesteśmy dumni z tego zaufania i z faktu, że nasi Klienci polecają nas swoim krewnym, znajomymi i przyjaciołom.

Jesteśmy dla Państwa dostępni 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Służymy pomocą w absolutnie każdej kryzysowej sytuacji. Jesteśmy dostępni na Facebooku, Google+, można do nas również pisać na maila oraz dzwonić. Odpowiemy na każde pytanie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Do zobaczenia w Kwidzynie!

 

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski