Jak się pozbyć komarów, kleszczy i innych szkodników z działki

20 czerwca 2021

Komary, kleszcze, meszki, pająki i inne uciążliwe szkodniki skutecznie potrafią zepsuć wypoczynek na świeżym powietrzu. Na szczęście mamy sposoby na pozbycie się ich! Czytajcie w dalszej części tekstu.

Dezynsekcja

 Wiele osób uważa, że komarów, kleszczy, meszek czy pająków nie da się pozbyć na dobre z działki, ogrodu czy tarasu. Częściowo mają rację, nie sprawimy, że już nigdy nie pojawią się na danym terenie. Ale możemy skutecznie je usunąć na całe lato! Istnieją bardzo dobre sposoby, żeby faktycznie uwolnić naszych klientów, ich domowników i gości nie tylko od obecności tych uciążliwych owadów czy pajęczaków, ale także żeby ograniczyć ryzyko, które wiąże się chociażby z meszkami czy kleszczami. Zabieg zwalczania kleszczy czy meszek to nie kaprys, w niektórych przypadkach może uratować zdrowie, a nawet życie, dlatego warto rozważyć jego wykonanie.

Zwalczanie komarów, kleszczy i meszek na działce

Zabieg zwalczania uciążliwych szkodników przeprowadzony jest na działce, w ogródku, na terenach zielonych i we wszystkich innych miejscach, które tego wymagają. Przeprowadza się go ze względu na komfort i bezpieczeństwo ludzi, którzy spędzają tam czas. Warto go przeprowadzać na terenach, na których przede wszystkim doszło do nadmiernego namnożenia szkodników, takich jak komary - są to tereny popowodziowe, zalane z innych powodów, o znacznym stopniu wilgotności, na których woda stojąca daje dobre warunki do mnożenia komarów. To również tereny, na których występuje znaczne zagęszczenie zarośli i traw oraz zdarza się obecność małych dzikich zwierząt lub gryzoni, które z lasów lub łąk mogą przynosić kleszcze.

W takich miejscach szkodniki powodują dyskomfort, czasem wręcz uniemożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu. Kleszcze i meszki z kolei stanowią zagrożenie dla zdrowia - te pierwsze roznoszą groźne choroby, jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Natomiast z meszkami problem polega nie tylko na pozostawianiu przez nie bolesnych śladów po ugryzieniu, ale również zagrożeniu alergią. Dużo osób reaguje na ich ślinę silną reakcją alergiczną, część osób natomiast może doświadczyć groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego.

Dlatego warto przeprowadzić zabieg zwalczania najpopularniejszych szkodników na działkach i uchronić się przed przykrymi następstwami zdrowotnymi.

Zamgławianie ULV - na czym polega?

Zabieg zamgławiania ULV, który przeprowadza się m.in. w celu zwalczania szkodników na działce, polega na rozprowadzeniu preparatu trującego w postaci lekkiej mgiełki na terenie objętym zabiegiem. Mgiełka jest bardzo drobna, wypuszcza się ją pod bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu bez problemu penetruje zarośla, nawet najbardziej gęste, wnika też w każdą szczelinę i działa na ukryte tam szkodniki.

Zabieg ten jest bardzo skuteczny, pod warunkiem, że dobrze zostanie dobrany i właściwie przeprowadzony (zgodnie z zaleceniami producenta). Musi być też przeprowadzany przez specjalistyczną firmę, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Tylko w ten sposób możemy uzyskać najlepsze efekty.

Co wpływa na skuteczność zabiegu zwalczania szkodników na działce? 

Przeprowadzając zamgławianie ULV robimy ten zabieg tak, aby był maksymalnie skuteczny i zapewniał długotrwałą ochronę. W tym celu stosujemy preparaty dostępne tylko dla specjalistów, profesjonalny i maksymalnie wydajny sprzęt. Zawsze rekomendujemy przeprowadzanie zabiegu zwalczania kleszczy na jak największym obszarze, np. na kilku lub kilkunastu działkach położonych obok siebie. Bardzo mocno to zwiększa skuteczność takiego zabiegu, a obecność uciążliwych szkodników zostaje zmniejszona niemal do zera.

Oprócz tego zabieg zawsze lepiej przebiega w miejscach, w których są bardziej gęste zarośla. Aby zwiększyć jego trwałość i uodpornić go na warunki zewnętrzne, dodajemy do substancji trującej specjalny nośnik, który sprawia, że preparat jest lepki i przykleja się do liści. Dzięki temu staje się odporny na deszcz i wiatr i jest w stanie przetrwać nawet ulewy o średnim natężeniu.

W praktyce zapewnia taki zabieg spokój od szkodników na w zasadzie całe lato.

Zwalczanie komarów, kleszczy i meszek - profesjonalny zabieg czy domowe metody?

W internecie jest mnóstwo porad, jak uchronić się przed komarami, kleszczami i meszkami na działce latem domowymi sposobami. Od stosowania najróżniejszych preparatów, zarówno tych dostępnych w sklepach ogólnych, jak i sporządzonych samodzielnie, mających rzekomo odstraszać szkodniki - po sadzenie roślin czy montowanie odstraszaczy elektrycznych. Niestety skuteczność większości z tych sposobów jest co najmniej wątpliwa - można stracić czas i pieniądze.

Nawet środki dostępne w sklepie, dedykowane do zwalczania kleszczy, meszek czy komarów, nie zapewnią pełnej skuteczności. Trudno bowiem we własnym zakresie przeprowadzić oprysk na dużym obszarze i w każde miejsce bytowania szkodników trafić z preparatem. Tylko profesjonalny sprzęt może rzeczywiście zapewnić najlepsze rezultaty - głównie ze względu na swoją wydajność i przystosowanie do takich celów.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy firmą, która zajmuje się dezynsekcją już od ponad 25 lat. Posiadamy nowoczesny sprzęt, używamy preparatów dostępnych tylko dla specjalistów. Jesteśmy w stanie bez problemu zapewnić najlepsze, najbardziej optymalne wyniki w dezynsekcji szkodników na działce.

Wśród naszych klientów są nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i instytucje. Obsługujemy z powodzeniem naszych klientów, a najlepszym dowodem na to są wieloletnie współprace i ich zaufanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych usług. Obsługujemy teren Gdańska i całego Trójmiasta oraz do 30 km od Gdańska.

Udostępnij artykuł znajomym

Tagi artykułu

dezynsekcja

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski