Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

2 sierpnia 2019

Jak przygotować mieszkanie do ozonowania? Warto się zapoznać z tymi informacjami, bo ozonowanie to zabieg często i chętnie zamawiany przez naszych Klientów. Zapraszamy do lektury wpisu!

Ozonowanie - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ozonowanie i związane z nim zagrożenia

Ozonowanie jest zabiegiem o silnym działaniu. Sam ozon, choć jest naturalny, w stężeniach, w jakich używa się go w zabiegu ozonowania, jest bardzo niebezpieczny dla człowieka. W przypadku niezachowania środków ostrożności może dojść do zatrucia, które może skończyć się śmiercią!

W przypadku ekspozycji na ozon o najniższym, ale już drażniącym stężeniu wystąpią bóle głowy,objawy podrażnienia oczu i gardła, kaszel, trudności z oddychaniem. Wyższe stężenia doprowadzić mogą do ciężkich zaburzeń oddychania i zapalenia płuc, a nawet śmierci nie tylko człowieka, ale także zwierząt domowych. Dlatego aby uniknąć wszelkiego niebezpieczeństwa związanego z ozonowaniem, należy bezwzględnie stosować się do rad udzielanych przez doświadczonego pracownika.

Jak przygotować mieszkanie/dom do ozonowania?

Nasz pracownik dokładnie wyjaśni, jak przebiegać będzie wykonywane u Państwa ozonowanie i co należy zrobić, aby było ono bezpieczne. Wszystko po to, aby ozonowanie odbyło się szybko i przyniosło same pożytki, a nie szkody. Co zatem warto zrobić i jak przygotować mieszkanie/dom do ozonowania? Przede wszystkim należy:

 • zabezpieczyć np. folią sprzęt RTV i AGD,
 • zabezpieczyć szczególnie cenne przedmioty (obrazy, antyczne meble), gdyż ozonowanie może negatywnie wpłynąć na ich stan,
 • wynieść rośliny,
 • zadbać, aby w mieszkaniu/ domu nie było zwierząt domowych, ani żadnych innych organizmów żywych,
 • zabezpieczyć, np. oklejając folią, kratki wentylacyjne i wszystkie inne źródła nieszczelności,
 • usunąć źródła przykrego zapachu (jeśli ozonowanie jest wykonywane z powodu utrzymywania się nieprzyjemnego zapachu, np. grzyba, należy ten grzyb usunąć).

Po dokładnym przygotowaniu mieszkania wszyscy domownicy powinni je opuścić. W czasie zabiegu w mieszkaniu (domu) może znajdować się tylko i wyłącznie pracownik profesjonalnej firmy DDD. Ozon bowiem rozpylany w takich stężeniach, jak w czasie zabiegu ozonowania, jest bardzo niebezpieczny dla człowieka i zwierząt.

Jak przebiega ozonowanie?

Ozonowanie jest zabiegiem, który składa się zasadniczo z 4 etapów.

 1. Przygotowanie i uszczelnienie pomieszczenia wg powyższych wskazówek (w razie konieczności pracownik może podjąć decyzję o podzieleniu np. foliami pomieszczenia na mniejsze części w celu podniesienia efektywności zabiegu),
 2. Rozstawienie generatorów ozonu na odpowiednio dobranym podwyższeniu i ich uruchomienie (generator może być jeden lub kilka, w zależności od sytuacji, stopnia zanieczyszczenia, wielkości pomieszczenia. Generalnie w BIOS zawsze stawiamy kilka urządzeń, ponieważ nawet te o słabszej mocy, ale w większej liczbie, dają dużo lepszy efekt.
 3. Monitorowanie zabiegu oraz pomiary stężenia ozonu (ważne jest, aby przez cały czas trwania zabiegu utrzymywać stężenie ozonu na odpowiednich wartościach, dających konkretne efekty),
 4. Zakończenie pracy generatorów ozonu, pomiar stężenia ozonu i wietrzenie aż do uzyskania bezpiecznych dla zdrowia wartości.

Co po ozonowaniu?

Po wyłączeniu generatora ozonu należy odczekać od 30 minut do godziny, aby ozon, który został wyprodukowany, miał szansę jeszcze zadziałać. Po tym czasie bezpiecznie można wrócić do domu. Zwracamy tu uwagę, że po powrocie do pomieszczeń po ozonowaniu w powietrzu będzie wyczuwalny charakterystyczny zapach. Nie oznacza to jednak, że w pomieszczeniu jest ozon i jest niebezpiecznie. Po powrocie do domu warto otworzyć okna na oścież na ok. 15-20 minut i wywietrzyć resztę ozonu.

Gdzie i kiedy warto przeprowadzić ozonowanie?

Ozonowanie jest świetnym zabiegiem, który przeprowadzić można, ilekroć wymaga tego sytuacja. Jest to ekologiczna metoda dezynsekcji polecana w:

 • domach i mieszkaniach (często dokonywane jest po zalaniach, pożarach, chorobach i zgonach, a także w przypadku chęci usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Korzystają z niego również alergicy, bo usuwa alergeny z powietrza, takie jak np. roztocze kurzu domowego),
 • w budynkach użyteczności publicznej (jak np. urzędy, przedszkola i szkoły, hotele, restauracje, obiekty sportowe), dzięki czemu usuwa się bakterie, wirusy i grzyby z powietrza i tym samym obniża zachorowalność na różnego rodzaju choroby, typu grypa,
 • w szpitalach i przychodniach (gdzie przewija się sporo chorych ludzi i poziom chorobotwórczych mikroorganizmów jest wysoki),
 • w samochodach osobowych, ciężarowych, komorach chłodniczych,
 • w fabrykach, na fermach.

Zaletą ozonowania jest jego neutralność dla środowiska i bardzo mocne działanie. Dlatego jest to zabieg, który przeprowadzamy bardzo często i z którego Klienci są bardzo zadowoleni! Ozonowanie jest świetne, ilekroć trzeba obniżyć liczbę drobnoustrojów, które mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia człowieka (jak np. te wytwarzające się po zgonie człowieka), ale również wówczas, kiedy żaden inny sposób nie okazał się skuteczny w neutralizacji przykrych zapachów. Wszyscy wiemy, jak trudno jest się pozbyć zapachów, które wniknęły chociażby w tapicerki. Należy do nich z pewnością dym papierosowy, ale zapach potu czy farb, a także wszystkie zapachy związane z obecnością zwierząt w domu również nie są łatwe do usunięcia. Warto wówczas zamówić ozonowanie, które nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, lecz skutecznie je usuwa, usuwając ich przyczynę.

Ozonowanie – Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

Polecamy Państwu gorąco usługę ozonowania wykonywaną przez firmę BIOS. Jesteśmy specjalistami z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Posiadamy najnowszej generacji, bardzo wydajny sprzęt, który gwarantuje rewelacyjne efekty. Zabieg ozonowania jest u nas zawsze przeprowadzany przez osobę mającą do tego odpowiednie kwalifikacje (nie jest to wymagane przez prawo, więc w różnych firmach mogą się Państwo spotkać z różną obsługą), co gwarantuje, że będzie on każdorazowo przeprowadzony bezpiecznie i tak, aby jego skuteczność była największa.

Zabiegi wykonujemy bezpiecznie i skutecznie, udzielamy wszystkich niezbędnych wskazówek, tak że nie ma z niczym problemu. Czas zabiegu zawsze jest dostosowany do jego celu. Działamy z maksymalnym nastawieniem na potrzeby Klienta, zachowujemy przy tym najlepsze ceny, dostępne na kieszeń każdej osoby.

Polecamy Wam sprawdzenie opinii o firmie BIOS w internecie, jesteśmy z nich dumni i nie mamy nic do ukrycia! 

Nasz rejon działania obejmuje Gdańsk, Gdynię, Sopot i wiele innych okolicznych miejscowości i miast. Mapka wraz z ich wykazem znajduje się poniżej. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem Facebooka. Zapraszamy gorąco!

.

 

 

 

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski