7 pytań o odkomarzanie

20 kwietnia 2018

Odkomarzanie jest zabiegiem, który znacząco zmniejsza liczebność populacji komarów na danym terenie. W tym wpisie zebraliśmy najczęściej zadawane nam przez Klientów pytania o ten zabieg. Zapraszamy do lektury :)

Odkomarzanie

 

Komary to mocno dające się latem we znaki owady. Nie są groźne, nie przenoszą chorób, ale nie ma chyba człowieka, który z łatwością tolerowałby ich obecność. Są uciążliwe, natrętne i kłują, a po ich ukłuciach pozostają swędzące ślady. Są lata, że populacja komarów jest ogromna, wdzierają się do domów, uprzykrzają letnie wieczory na tarasie, atakują uczestników imprez plenerowych, osoby spędzające aktywnie czas na wolnym powietrzu, ludzi starszych i dzieci. Wówczas warto zdecydować się na zabieg odkomarzania. Co należy o nim wiedzieć przed jego przeprowadzeniem? Wiedzę tę zebraliśmy w formie 7 pytań, które najczęściej są nam zadawane w kontekście odkomarzania.

1. Czy zabieg odkomarzania zwalczy wszystkie komary?

Wielu Klientów, słysząc o odkomarzaniu, uśmiecha się ironicznie, myśli bowiem, że kryje się w nim obietnica usunięcia wszystkich komarów. Oczywiście jest to niemożliwe i my tego absolutnie nie obiecujemy. Każdy z nas jednak wie, że jest różnica, kiedy w okolicy pojawi się jeden komar i kiedy pojawi się ich kilkanaście.

Odkomarzanie skutecznie ogranicza liczbę komarów na terenie, na którym zabieg jest przeprowadzany. Zawsze jednak może przylecieć komar spoza tego terenu. Jeśli jednak dokucza Państwu plaga komarów, to warto zabieg przeprowadzić.

2. Od czego zależy skuteczność odkomarzania?

Powodzenie zabiegu odkomarzania zależne jest od kilku czynników:

  • rodzaj użytego preparatu - ważne, aby był to sprawdzony, certyfikowany środek dostępny wyłącznie do użytku profesjonalnego. Kupowane w marketach środki nie mają często wystarczającej mocy do zwalczenia komarów w zadowalającym stopniu.
    Ważne jest także, aby - jeśli zabieg jest przeprowadzany na zewnątrz - środek ten miał w składzie specjalny nośnik - często glikol. Środek ten powoduje, że preparat przykleja się do liści. To ważne, bez niego bowiem rozprowadzony preparat zostałby zmyty przez pierwszy deszcz.
  • rodzaj użytego sprzętu - do wyboru mamy kilka rodzajów sprzętu. Ważne, aby był to certyfikowany sprzęt - firma BIOS pracuje tylko na takim. Wystrzegać się należy firm, które używają sprzętu kupowanego w marketach.
  • dzień i pora wykonywania zabiegu - warto zabieg wykonywać rano i w słoneczną pogodę. My w BIOS zawsze sprawdzamy prognozę pogody i odradzamy zabieg w dni z możliwymi opadami. Deszcz obniża bowiem skuteczność zabiegu.
  • wielkość terenu, na którym przeprowadzany jest zabieg - im większy teren, tym zabieg jest skuteczniejszy, bowiem zasięg oddziaływania preparatu jest większy, 
  • wybór metody - metoda odkomarzania zależy od tego, z jakim stadium komara mamy do czynienia (inaczej zwalcza się larwy, inaczej dorosłe owady), a także od miejsca, w którym ma być on przeprowadzany. 

 3. Jak sprawić, aby odkomarzanie było maksymalnie skuteczne?

Aby odkomarzanie było skuteczne, należy zadbać o parę czynników. Przede wszystkim należy dobrać preparat do zastanej sytuacji: musi być on dostosowany do liczebności komarów w danym miejscu, a także wystarczająco silny, aby usunąć owady. Warto zadbać także o dobrą pogodę: suchy, ciepły i słoneczny dzień to idealny czas na przeprowadzenie zabiegu.

Najbardziej jednak na skuteczność odkomarzania wpływa rozległość terenu, na którym jest ono przeprowadzane. Dlatego zawsze zachęcamy właścicieli domów prywatnych, aby porozumieli się z sąsiadami i zabieg przeprowadzili grupowo. Da to najlepszy efekt.

4. Gdzie warto przeprowadzić odkomarzanie?

Odkomarzanie warto przeprowadzić wszędzie tam, gdzie problem nadmiernej ilości komarów jest szczególnie uciążliwy. Są to nie tylko domy i ogródki działkowe z tarasami, na których mieszkańcy chcą spędzać wolny czas i nie martwić się o ukłucia i nieprzyjemne brzęczenie. Warto zabieg odkomarzania przeprowadzić w parkach, na skwerach, na terenach imprez plenerowych. Ma tu zastosowanie zasada, o której wspominaliśmy już wcześniej: zabieg jest tym skuteczniejszy, na im większym terenie jest przeprowadzony. Jeśli władze miasta zdecydują się odkomarzyć tereny zielone występujące na jego obszarze, mieszkańcy nie będą musieli martwić się o komary.

Zabieg jest bardzo polecany także na terenach popowodziowych. Tam bowiem komary znajdują miejsca szczególnie sprzyjające ich rozrodowi: jest bowiem sporo stojącej wody, a tereny są podmokłe. Zabieg odkomarzania uwalnia mieszkańców tych terenów od jeszcze jednego problemu, jakim są komary.

Zabieg ten oczywiście przeprowadzamy także w domach, jeśli tylko jest taka konieczność. 

5. Odkomarzanie - czy warto je przeprowadzić w domu prywatnym?

Tak. Jeśli tylko z jakiegoś powodu borykają się Państwo z nadmiarem komarów w domu, możemy przeprowadzić zabieg odkomarzania. Jest stosunkowo prosty i bardzo skuteczny, bez problemu usuniemy czające się nawet w najmniejszych zakamarkach owady.

6. Jakimi metodami zwalczacie komary?

Wybór metod jest spory. W codziennej pracy stawiamy na:

  • metody chemiczne (oprysk tradycyjny, zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV),
  • metody biologiczne (metody używamy usuwając larwy komarów w wodzie stojącej. Co ważne, metody działają tylko na larwy komarów, są za to obojętne dla innych organizmów żyjących w wodzie),
  • metodą fizyczną (używane na rozlewiskach i podmokłych terenach wytwarzanie cienkiego filmu, który zakłóca naturalny cykl życia komarów. Zatrzymuje go już na etapie larwy i uniemożliwia przekształcenie w postać dorosłą).

Metody zawsze dobieramy do konkretnego przypadku. Jest to poprzedzone rzetelną analizą, tak aby nie narażać Państwa na niepotrzebne koszty. Najczęściej stosowaną metodą jest zamgławianie ULV.

7. Czy do zamgławiania ULV trzeba się jakoś przygotować?

Dobrze jest zadbać, aby substancja czynna nie dostała się tam, gdzie są dzieci i zwierzęta domowe. Dlatego wszelkie zabawki, miski czworonogów, klatki z ptakami należy zabezpieczyć, a najlepiej przenieść w miejsce, w którym zabieg nie będzie przeprowadzany.

Jeśli zamgławianie przeprowadzane jest wewnątrz budynku, wówczas należy zadbać o szczelność pomieszczeń: zamknąć okna i drzwi. 

Jako że zamgławianie ULV polega na wytworzeniu bardzo lekkiej mgiełki, nie ma ryzyka, że powierzchnia przedmiotów zostanie zalana. Będzie jedynie lekko zwilżona.

 

Zapraszamy serdecznie do korzystania z odkomarzania przeprowadzanego przez BIOS. Na swoim koncie mamy dziesiątki i setki realizacji przeprowadzanych na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat. Zabieg ten przeprowadzaliśmy zarówno dla Klientów prywatnych, jak i firm, instytucji, władz miast. Wszędzie spełnił oczekiwania, a populacja komarów została ograniczona.

Co ważne, zabieg odkomarzania przeprowadzamy tak, aby nie stanowił żadnego zagrożenia dla innych owadów i nie naruszał delikatnej równowagi ekosystemu. Stosujemy środki działające wybiórczo, a zabieg jest wykonywany najczęściej wcześnie rano. Nie ma więc ryzyka, że ucierpią na nim np. bardzo pożyteczne pszczoły.

Warto zaufać firmie BIOS, bo zrobiły to już tysiące osób. Grono naszych Klientów jest ogromne, wciąż zresztą się powiększa. Jesteśmy szczególnie dumni, gdy ktoś, kto korzystał z naszych usług, poleca nas znajomym i rodzinie. Ze wszystkich sił staramy się, aby nasze usługi spełniały oczekiwania, a naszą pracę kończymy dopiero wtedy, kiedy po szkodnikach nie ma już śladu. Nie ma i nie było sytuacji, w której się poddaliśmy i uznaliśmy, że zabiegu nie da się przeprowadzić. Wszystko zależy od metod i preparatów, a te umiemy dobierać perfekcyjnie.

Stale się szkolimy i szkolenia te pozwalają nam być na bieżąco z wszystkimi nowościami. Nie ma nowinki, o której byśmy nie wiedzieli. Wszystko to sprawia, że oferujemy zabiegi na najwyższym poziomie, skuteczne, a jednocześnie ceny w BIOS są przystępne i dostępne na każdą kieszeń. Optymalizacja jest najważniejsza, dążymy stale do obniżenia cen. Warto do nas zadzwonić i zapytać o możliwości. 

Warto też zerknąć na stronę z naszymi promocjami. Promocje sprawiają, że nasze zabiegi przy spełnieniu określonych warunków, dostępne są za jeszcze niższą cenę. Zachęcamy do korzystania! 

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W awaryjnych sytuacjach działamy nawet w niedziele i święta, a nasz telefon, mail i formularz kontaktowy stale są do Państwa dyspozycji. Polecamy gorąco nasze usługi! Ale wcześniej mogą Państwo poczytać opinie o naszej firmie dostępne w internecie. Są one naszą dumą i motywacją do jeszcze lepszej pracy! :) Zapraszamy :)

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski