Uwaga Krynica Morska! Zwalczanie pluskiew w dobrej cenie

28 marca 2021

Niezależnie od światowej pandemii pluskwy mają się dobrze - udaje im się przemieszczać i zasiedlać kolejne miejsca. W Krynicy Morskiej problem jest dość nasilony, dlatego BIOS ma dla mieszkańców dobre ceny na zwalczanie pluskiew!

Pluskwa

Zwalczanie pluskiew od kilku już dekad jest zabiegiem wykonywanym bardzo często. Ich populacja rozwija się bardzo szybko, a sprzyja temu zdecydowanie mała wciąż świadomość wśród ludzi dotycząca sposobów zapluskwienia. A o zapluskwienie naprawdę nietrudno, dlatego oprócz dobrej oferty na zwalczanie pluskiew w Krynicy Morskiej (i w innych miejscowościach i miastach) przygotowaliśmy dla Was także garść informacji o samych pluskwach i o tym, jak łatwo je złapać.

Pluskwy - skąd się biorą w mieszkaniu?

Jest kilka sposobów, w jaki pluskwy mogą trafić do naszego domu czy mieszkania:

  • wraz z używanymi meblami lub ubraniami: pluskwy są bardzo małe i mogą się przyczepić do używanych rzeczy, jakie przynosimy do mieszkania;
  • na naszym ubraniu po pobycie w miejscu, w którym były tapicerowane meble. Wbrew pozorom takich miejsc jest mnóstwo: autobusy, pociągi, samoloty, kina, teatry, szpitale, akademiki, hotele. Jeśli przed nami w takim miejscu przebywała osoba, która miała pluskwy, jest duża szansa, że przeszły one na krzesło, fotel czy łóżko, a następnie na nas. Natura im sprzyja w poszukiwaniu żywicieli i pluskwy posiadają na odnóżach specjalne haczyki, dzięki którym przyczepiają się do ubrania i z łatwością wędrują wraz z ludźmi do ich domów;
  • od gości - jeśli przenocujemy u siebie osobę, na której ubraniu znalazły się pluskwy, jest duże ryzyko, że się u nas zadomowią.

To najczęstsze przypadki, w których w danym mieszkaniu czy domu pojawiły się pluskwy. Jedno jest pewne: są małe i przenoszą się niezauważone, w sytuacjach, które by nam nawet nie przyszły na myśl. Dlatego trzeba na nie uważać zawsze, ilekroć nocujemy poza domem lub przynosimy do domu używane rzeczy.

Pluskwy w Krynicy Morskiej

Krynica Morska nie jest odosobniona w problemie pluskiew. Mnogość turystów z pewnością jest czynnikiem, który ułatwia rozwój ich populacji. Pluskwy nie są jednak problemem, z którym nie można sobie dać rady. Wręcz przeciwnie: świadomość domowników/ personelu dotycząca pluskiew, stały monitoring miejsc, w których nocują różne osoby oraz kontakt z dobrą firmą DDD to najlepsze remedium na ten problem. 

W przypadku pensjonatów, hoteli, moteli i wszelkich innych miejsc, w których nocują goście, szczególnie należy wyczulić personel sprzątający, aby zwracał uwagę na ewidentne oznaki obecności pluskiew. Ale wiedza ta przyda się także wszystkim, którzy podróżują i śpią w hotelach, a następnie wracają do domu. Każdy z nas bowiem może przywieźć pluskwę, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. 

Pluskwy - jak sprawdzić, czy mamy pluskwy?

Istnieje kilka oznak, dzięki którym upewnimy się, czy padliśmy ofiarą pluskiew. Sprawdzamy przede wszystkim okolice łóżka i samo łóżko: patrzymy w każdą najdrobniejszą szczelinę: zagłębienia w materacu, szwy, zerkamy pod stelaż, sprawdzamy poduszki, kołdrę, prześcieradło. Patrzymy pod łóżko, pod listwy przypodłogowe, do szafek nocnych, za tapetę (jeśli nie przylega szczelnie do ściany). Sprawdzamy miejsca za obrazami, ramki z fotografiami, firanki - jednym słowem: każde miejsce w odległości ok. 1,5-2 metrów od łóżka. Czego szukamy?

Szukamy małych "robaków" w kolorze brunatnym (brązowo-czerwonym). Mogą być płaskie lub pękate (takie stają się po napiciu się krwi). Szukamy też białych jaj, są podobne do ziarenek ryżu. Oznaką obecności pluskiew są również ciemne, czerwone lub czarne kropki na pościeli czy prześcieradle. To kropelki krwi oraz ich odchody.

Jeśli populacja jest już duża, oznaką ich obecności jest również zapach zgniłych malin unoszący się w powietrzu pomieszczenia.

Pluskwy! Co robić?

Najważniejsze, czego nie robić: nie zwalczać pluskiew samodzielnie. W sklepach są dostępne preparaty, które są dedykowane do zwalczania pluskiew, ale niestety - bardzo trudno z takim preparatem dotrzeć w każde miejsce, w którym kryją się pluskwy. Użycie takiego środka powoduje, że część pluskiew faktycznie zostanie zlikwidowana, ale kolejne uodpornią się na zastosowany preparat i będą dalej się rozmnażać.

W efekcie kolejne opryski nie dają już żadnych efektów. Często w wyniku takiego postępowania klienci bezradni dzwonią do firmy DDD, która też ma ograniczone możliwości działania, bowiem pluskwy w danym miejscu są już uodpornione na kilka substancji czynnych.

Dlatego jeśli zauważymy pluskwy, nie działamy na własną rękę właśnie ze względu na ich zdolność do uodparniania się. Dzwonimy po firmę DDD. Tylko profesjonalna firma posiada sprzęt, który potrafi rozprowadzić preparat tak, aby dotarł on w każde miejsce, w którym kryją się pluskwy. Często firmy DDD wspomagają się także np. parownicą.

Co ważne, profesjonalna firma DDD przeprowadzi trzy zabiegi trzema preparatami o różnych substancjach czynnych, co daje gwarancję, że pluskwy zostaną zlikwidowane w 100%.

 

Firma BIOS zaprasza serdecznie zarówno mieszkańców, jak i wszystkich prowadzących biznes w Krynicy Morskiej. Oferujemy usługi zwalczania pluskiew oraz wszelkie inne usługi z zakresu DDD. Mogą Państwo liczyć na atrakcyjne ceny oraz profesjonalizm gwarantowany przez ponad 25-letnie doświadczenie, jakie ma nasza firma. Zapraszamy!

 

 

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski