Usuwanie pluskiew w hotelach

5 maja 2021

Każdy hotel, niezależnie od oferowanego standardu, jest narażony na wystąpienie pluskiew. Na szczęście są sposoby, aby usuwanie pluskiew w hotelu było skuteczne i szybkie. Warto o tym wiedzieć.

Dezynsekcja, zwalczanie pluskiew w hotelach

Pluskwy przenoszą się wraz z ludźmi. Wystarczy jeden hotelowy gość, na którego ubraniu znajduje się pluskwa, aby w całym hotelu pojawił się problem z pluskwami. Co gorsza, klienci najczęściej są zupełnie nieświadomi, że przybywają do problemu wraz z pluskwą, a personel hotelowy o samym problemie najczęściej dowiaduje się, gdy pluskwy już się rozniosą po pokojach.

To prawdziwa katastrofa - nie tylko w zakresie uciążliwości zwalczania tych pasożytów, ale również w zakresie wizerunku. Wieść o pluskwach w internecie roznosi się błyskawicznie, a ludzie wciąż najczęściej - choć błędnie - kojarzą pluskwy z niskim standardem ekonomicznym i sanitarnym danego miejsca. Tylko garść solidnej wiedzy i kontakt do rzetelnej firmy DDD mogą tej katastrofie zapobiec.

Pluskwy w hotelach - skąd się biorą?

Jest w zasadzie tylko jedno źródło pluskiew w hotelu: goście. Pluskwy wędrują wraz z ludźmi - za pomocą haczykowatych odnóży przyczepiają się do ubrania. Są zbyt małe, aby ktokolwiek zorientował się, że w podróż zabrał ze sobą pluskwę. Natomiast sama pluskwa po przybyciu na miejsce doskonale wie, co ma robić - natychmiast opuszcza ubranie gościa i wędruje w kierunku łóżka. To tu zaczeka na noc, kiedy niczego nieświadomy żywiciel położy się na nocny wypoczynek. 

Pluskwy nie są w stanie wejść z zewnątrz hotelu, np. oknem. Dlatego tak trudno jest zapobiec ich pojawieniu się w hotelu - sprawdzanie każdego gościa jest niemożliwe. Dlatego warto po prostu regularnie przeglądać pokoje w ich poszukiwaniu oraz mieć namiary na firmę DDD, która szybko je usunie, jeśli się pojawią.

Warto pamiętać, że pluskwy są problemem dosłownie wszystkich hoteli świata, w tym także tych najbardziej ekskluzywnych. Pojawienie się pluskiew nie oznacza, że dane miejsce jest zaniedbane - liczy się tu przede wszystkim szybka reakcja właścicieli czy osób zarządzających danym hotelem. Wtedy problem jest do opanowania w miarę szybko.

Jak zapobiec pluskwom w hotelu?

Zapobiegnięcie pojawieniu się pluskiew w hotelu jest niemal niemożliwe. Wymagałoby sprawdzania każdego gościa pod kątem ich obecności. Pluskwy są bardzo małe i na ciemnych ubraniach w zasadzie kompletnie niewidoczne. 

Warto jednak uczulić personel hotelowy na ten problem i zaznajomić pracowników z wyglądem pluskiew i miejscach ich bytowania. Warto więc, aby przy każdym sprzątaniu sprawdzano łóżko i jego okolice pod kątem obecności pluskiew. Dzięki szybkiej reakcji możemy jednak zapobiec rozprzestrzenieniu się pluskiew po całym hotelu.

Jak sprawdzić, czy w pokoju hotelowym są pluskwy?

Przede wszystkim personel hotelowy powinien wiedzieć, jak wygląda pluskwa i czego szukać, to podstawa skutecznego działania. Pluskwy to niewielkie owady, których brązowe ciało jest okrągłe i spłaszczone, widać też na nim poprzeczne prążkowanie. Jednak po napiciu się krwi zmienia ono swój kształt i kolor: staje się wydłużone i pękate, ciemnieje od krwi. Pluskwa mierzy zazwyczaj ok. 5-7 mm. Jaja pluskiew z kolei przypominają nieco ziarenka ryżu - są białe i wydłużone.

Ale znalezienie pluskwy to tylko jeden z objawów infekcji pluskwami. Najważniejszy, bo nie pozostawia wątpliwości, że padliśmy ofiarą tych pasożytów, ale też trudny - pluskwy robią wszystko, aby pozostać niezauważone jak najdłużej. Kryją się w najmniejszych zakamarkach, dlatego właśnie jest to tak trudne. Warto jednak zwrócić uwagę na inne objawy obecności pluskiew:

  • czerwone i czarne kropki na prześcieradle, pościeli czy materacu - kropki te to plamki krwi oraz odchody,
  • dorosłe osobniki lub jaja w materacu - dlatego należy kontrolować zagłębienia materaca, szwy, pościel, poszewki oraz wszelkie możliwe miejsca do ok. 1,5 metra od łóżka: ramki na zdjęcia, obrazy, szafki nocne, rolety, miejsca pod tapetami, i wszelkie inne szczeliny. Szukamy w nich pluskiew i ich jaj.
  • zapach - występuje on tylko wtedy, kiedy populacja pluskiew jest już naprawdę duża. Przypomina zapach zgniłych malin.

Zwalczanie pluskiew w hotelach - Gdańsk

Polecamy właścicielom i zarządcom hoteli oraz wszelkich innych miejsc noclegowych (jak pensjonaty, ośrodki wczasowe, apartamenty, pokoje gościnne, motele) usługę zwalczania pluskiew oferowaną przez BIOS. Zwalczamy pluskwy już od ponad pół wieku. Mamy wiedzę, jak to robić, mamy też doświadczenie, które pozwala nam uporać się nawet z najtrudniejszymi przypadkami. 

Zwalczamy pluskwy metodą trójfazową, czyli wykonujemy 3 zabiegi dezynsekcyjne, trzema różnymi preparatami, tak aby pluskwy się nie uodporniły na zastosowane środki (pluskwy posiadają ogromną zdolność do uodparniania się na preparaty biobójcze, dlatego tak ważne jest, aby pluskiew nie zwalczać na własną rękę, preparatami dostępnymi w sklepach ogólnodostępnych. Nie ma szans na takie zwalczenie pluskiew, ponieważ nie jest możliwe dotarcie do każdej szczeliny, a kolejne pokolenie pluskiew, które przyjdzie na świat, będzie już uodpornione).

Posiadamy ogromne grono stałych klientów, nie tylko osób prywatnych, ale także firmy i instutucji, które od wielu lat korzystają z naszych usług. Zapraszamy!

 

Udostępnij artykuł znajomym

Gdzie świadczymy
nasze usługi?

Nasze usługi świadczymy na terenie miast

Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Jastarnia, Jurata, Hel, Rotmanka, Kosakowo, Krokowa, Mosty, Żarnowiec, Przyjaźń, Żukowo, Kartuzy, Banino, Starogard Gdański, Zblewo, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Tczew, Skarszewy, Gniew, Pelplin, Nowe, Cedry Wielkie, Kolbudy,Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole, Malbork,Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Elbląg, Dzierzgoń, Sztum, Kwidzyn, Grudziądz, Świecie, Mikoszewo, Jantar, Krynica Morska, Sztutowo, Sobieszewo, Świbno, Kąty Rybackie, Przegalina, Lębork, Łebcz, Bolszewo, Łeba, Pinczyn, Osiek, Tuchola, Czersk, Chojnice, Bytów, Mechelinki, Rewa, Pasłęk, Wdzydze Kiszewskie, Brusy, Człuchów, Słupsk, Ustka i wiele innych.
Mapa zasięgu usług BIOS Gdańsk
Gdańsk, Trójmiasto
P.H.U. BIOS
Niektóre zlecenia
realizujemy na terenie
całej Polski